شغل هایی که در آینده منقرض می‌شود

[ad_1]

اندیشکده روابط بین الملل: مشاغل،‌ کسب‌وکارها و صنایع همراه با زمان می‌آیند و می‌روند. مقدار کمی از مشاغل در طول نسل‌های مختلف باقی می‌مانند و بعید است که حتی بزرگترین نام‌ها در کسب‌وکار امروز در قرن آینده حتی وجود داشته باشند. اوضاع تغییر می‌کند و کار زیادی از شما بر نمی‌آید. و زمانی که این اتفاق بیفتد، شغل‌ها نیز تغییر می‌کنند. توضیح اینکه که کدام شغل‌ها در معرض بیشترین خطر قرار دارند، کار آسانی نیست ولی با نگاهی به آمار و ارقام می‌توان به نتایج جالبی رسید.

با نگاهی به آمار اشتغال منتشر شده توسط دفتر آمار نیروی کار ایالات متحده در خصوص رشد و افت مشاغل، مشاهده می‌کنیم که برخی از مشاغل با سقوط شدیدی مواجه شده‌اند و حتی ممکن است در دهه آینده خبری از آن‌ها نباشد.

با نگاهی به آمار اشتغال منتشر شده توسط دفتر آمار نیروی کار ایالات متحده در خصوص رشد و افت مشاغل، مشاهده می‌کنیم که برخی از مشاغل با سقوط شدیدی مواجه شده‌اند و حتی ممکن است در دهه آینده خبری از آن‌ها نباشد. هر چند مطمئنا این مشاغل احتمالا در آنیده نیز وجود خواهند داشت ولی نقش‌ آنها به سرعت در حال کمرنگ‌تر شدن است. چیت‌شیت ۷ مورد از مشاغلی که ممکن است در دهه آینده وجود نداشته باشد را معرفی کرده است:

رانندگان
دنیا همواره دارای راننده خواهد بود و ما نیز احتمالا تا ۱۰ سال آینده هنوز رانندگی خواهیم کرد ولی بسیاری از منابع تاکید کرده‌اند که دنیا در حال تغییر به سمت رانندگی خودکار است. اتومبیل‌های خودران تنها چند سال با ما فاصله دارند و زمانی که جایگزین شوند، این تغییر تنها گریبانگیر خودروهای شخصی ما نخواهد بود؛ وسایل حمل‌ونقل عمومی و تریلی‌های ۱۸ چرخ، همه چیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

کشاورزان
همه کشاورزان تا ۱۰ سال آینده بیکار نمی‌شوند ولی همانطور که در دو نسل گذشته مشاهده کرده‌ایم نقش آنها بسیار کمرنگ خواهد شد. زمانی اغلب آمریکایی‌ها کشاورز بودند. ولی در حال حاضر تنها ۲٫۲ میلیون کشاورز در سراسر آمریکا وجود دارد و زمین‌های کشاورزی نیز روز به روز کوچکتر می‌شوند. تکنولوژی باعث شده تا افراد کمتری با بازده بیشتر به تولید محصولات کشاورزی و حتی گوشت بپردازند.

پستچی‌ها
تعداد کارمندان اداره پست در حال کاهش است و دلایل متعددی برای این وجود دارد. شرکت‌های خصوصی بخشی از بار پستی را بر دوش می‌کشند. ولی همانند بسیاری از دیگر شرکت‌ها، تکنولوژی متهم اصلی است. حاملان نامه، نمی‌توانند ایمیلتان را به شما تحویل دهند، علاوه بر این تجهیزات سیستم پستی بسیار خودکار و به‌روزتر شده و نیاز به کارمندان به ندرت کمتری دارد. پستچیان بیشترین سرعت ناپدید‌شدن را در میان مشاغل آمریکا به نام خود ثبت کرده‌اند.

گویند‌ه‌های رادیو و تلویزیون
صنعت رادیو و گویندگی، صنعت دیگری است که شاید در آینده به کل، از بین نرود ولی در حال کوچک‌شدن است. این موضوع بدین معناست که جایگاه‌های کمتری در این صنعت وجود خواهد داشت. به طور کلی، گزارشگران خبری پول چندانی به دست نمی‌آورند. با وجود کار سخت، میزان پرداختی به خبرنگاران بسیار کم است.

جواهرسازان
جهانی‌شدن باعث شده که صنعت جواهرات آمریکا نیز با سقوط مواجه شد. البته جواهرسازان محلی همواره وجود خواهند. بر اساس آمار BLS تنها ۳۳ هزار نفر جواهرساز در آمریکا وجود دارد و در هشت سال آینده این میزان ۱۱ درصد کاهش خواهد داشت.

ماهیگیران
ماهیگیران حرفه‌ای با خطرات زیادی در شغل خود مواجه هستند. تکنولوژی باعث شده که افراد کمتری برای یک صید به کار گرفته شوند. واردات غذاهای دریایی و همچنین ماهی پرورشی بسیار ارزان‌تر و محبوب‌تر بوده است. مسئله زیاده روی در ماهیگیری نیز باید در نظر گرفته شود. واقعیت این است که تغییرات اقلیمی تاثیر شگرفی روی زندگی آبزیان و میزان ماهی‌های موجود گذاشته است.

ناشران و چاپ‌کنندگان
صنعت چاپ و نشر، حداقل در مفهوم قدیمی خود، یک صنعت رو به نابودی است. تکنولوژی ما را وارد قلمرو دیجیتال کرده و موجب کاهش روزنامه چاپی و افزایش کتاب‌های الکترونیک شده است. ما همواره کتاب منتشر خواهیم کرد، ولی افرادی که با روشهای قدیمی کتاب تولید می‌کردند احتمالا در آینده نزدیک باید به دنبال شغلی دیگر برای خود باشند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *